Baterijos

UAB „Inta“, vykdydama radijo ryšio įrangos pardavimus bei nuomą, importuoja ir išleidžia į vidaus rinką įkraunamus nikelio – kadmio (NiCd), nikelio – metalo hidrido (NiMH) ir ličio jonų (LiIon) nešiojamus akumuliatorius naudojamus radijo stočių maitinimui.

Nešiojamų baterijų ar akumuliatorių rūšiai priskiriamos bet kurios baterijos ar akumuliatoriai, kuriuos vartotojai paprastai gali naudoti buityje. Tai vieno elemento baterijos (AA, AAA tipo baterijos), sagos formos elementai, sudėtinės baterijos ir akumuliatoriai, kuriuos vartotojai naudoja mobiliuose telefonuose, nešiojamuose kompiuteriuose, bevieliuose elektros įrankiuose, žaisluose, buitiniuose prietaisuose ir pan.

Baterijos yra pavojingos atliekos, kadangi jų sudėtyje yra aplinkai ir žmonių sveikatai kenksmingų cheminių medžiagų, tarp jų – sunkiųjų metalų: švino, gyvsidabrio ir kadmio. Baterijos sudaro mažiau nei ketvirtadalį visų pavojingų atliekų, tačiau, remiantis tyrimų duomenimis, joms tenka daugiau nei 50 % visų sunkiųjų metalų atliekų.

Didžioji panaudotų baterijų dalis patenka į atliekas. Jei jos išmetamos į sąvartynus su buitinėmis atliekomis, irdamos skleidžia medžiagas, kurios gali pakeisti cheminę dirvožemio sudėtį, nudeginti augalų lapus, gyvūnų odą. Iš aplinkos sunkieji metalai gali patekti į maistui auginamus augalus, būti išplauti į vandens telkinius ir iš čia patekti į gyvūnų bei žmonių organizmus.

Patekę į žmogaus organizmą, sunkieji metalai gali pažeisti DNR ir ląsteles. DNR pažeidimai padidina tikimybę susirgti vėžinėmis ligomis.

Labai svarbu naudoti daug kartų įkraunamas baterijas, panaudotas rinkti bei išmesti į specialius konteinerius ar atiduoti apdorojimui įmonėms, turinčioms tam teises.

Rūšiuoti buities atliekas derėtų ne tik dėl švaresnės gamtos ar sveikatos, bet ir iš taupumo: perdirbtos galvaniniuose elementuose ar akumuliatoriuose esančios medžiagos gali būti panaudojamos dar sykį. Baterijas surenkant atskirai ir jas perdirbant pakartotinai, gali būti panaudotos tokios vertingos medžiagos kaip manganas, cinkas, geležis, švinas ir kitos.

UAB ”Inta”, Dariaus ir Girėno g. 40, Vilnius, radijo ryšio departamento patalpose vykdomas nemokamas nešiojamų baterijų atliekų surinkimas.

Taip pat vartotojams perduodama atmintinė apie tinkamą baterijų naudojimą bei utilizavimą. Skatiname Jus ne tik rinkti baterijas bei atiduoti jas perdirbimui, bet ir rūšiuoti atliekas. Neatidėkite to kitai dienai, pradėkite jau šiandien.