Balso pokalbių šifravimas

UAB „Inta“ siūlo technologiją ir sprendimą, suteikiantį galimybę eliminuoti balso pokalbių pasiklausymo tikimybę.

Apžvalga

MikroSD kortelės pavidalo aparatinis šifravimo įrenginys sukuria visiškai saugų balso pokalbių šifravimo sprendimą mobilioms iPhone, Android ar Blackberry platformoms.

Aparatinė kriptografijos įranga ir patentuota programinė įranga suteikia galimybę eliminuoti balso pokalbių pasiklausymo tikimybę nepriklausomai nuo to ar pokalbį bandoma perimti ore (angl. intercept over the air) ar operatoriaus infrastruktūroje.

Šifruoto pokalbio metu pirmiausiai atliekamas mobiliųjų įrenginių tapatybės patvirtinimas ir tik tada užmezgamas ryšys. Balso pokalbis yra šifruojamas ir perduodamas apsaugotu duomenų kanalu.
Saugaus ryšio užmezgimui reikalinga atlikti tik du žingsnius: mobiliajame telefone įdiegti saugaus balso pokalbių ryšio programėlę (angl. App) ir įdėti mikroSD šifravimo kortelę. Atlikus šiuos žingsnius galite skambinti kitam saugaus balso pokalbių ryšio naudotojui ir būti tikri, kad niekas nepasiklausys jūsų pokalbio.

Pokalbių šifravimas

Privalumai

Aparatinis šifravimo įrenginys ir patentuota programinė įranga eliminuoja pokalbių pasiklausymo galimybę;
Vartotojams draugiška programinės įrangos sąsaja užtikrina saugų ir lengvą naudojimąsi;
Suteikia galimybę šifruoti ne tik pokalbius tarp mobilaus ryšio abonentų bet ir tarp fiksuoto ryšio abonentų;
Sprendimas gali būti įdiegtas panaudojant kliento IT infrastruktūrą arba naudojant hostingą;
Saugus abonentų ryšys sistemos administravimo programinės įrangos pagalba gali būti aktyvuotas arba apribotas nuotoliniu būdu;
Sprendimas nereikalauja jokių specialių įrengimų, gali būti lengvai perkeltas ir įdiegtas į kitą mobiliąją platformą;
MikroSD kriptografijos įrenginys naudoja AES-GCM 256 bitų šifravimo algoritmą;
Kriptografijos įrenginys sertifikuotas pagal FIPS 140-2 standartą, Nacionalinis standartų ir technologijų institutas (NITS), JAV.

Pokalbių šifravimas

Pritaikymas

Šifravimo sistema gali būti naudojama ne tik pokalbiams, bet ir SMS žinučių ar perduodamų duomenų šifravimui. Naudojant šifravimo platformą apsaugote savo įmonės informaciją, o mobiliojo ryšio operatorių tinklas transformuojamas į apsaugoto ryšio tinklą. Pokalbių šifravimas nereikalauja didelio duomenų srauto, apytiksliai 16Kbps vienalaikiam dvipusiam ryšiui (angl. full duplex). 100 minučių šifruoto pokalbio sunaudoja apie 23.4MB duomenų. Pokalbių šifravimas taip pat nepadidina mobilaus telefono energijos vartojimo.

Daugiau informacijos apie balso pokalbių šifravimą suteiks:
Donatas Limantas – donatas.limantas@inta.lt; +370 5 212 2080