Krovinių stebėjimo sistema

UAB „Inta“ siūlo technologiją ir sprendimą, suteikiantį galimybę stebėti krovinių pervežimo eigą bei gauti informaciją apie krovinių buvimo vietą, įspėjimus apie konteinerių ar vagonų atidarymo faktą realiu laiku, oro temperatūrą krovinio aplinkoje ir pan.

Krovinių sekimo sistemos tikslai

Krovinių stebėjimo sistema – tai programinės ir aparatinės įrangos komplektas, leidžiantis stebėti krovinių būklę nuo pakrovimo etapo iki jo pristatymo ir iškrovimo. Pagrindiniai naudojamos sistemos tikslai yra:

krovinio saugumas;
nelegalių ir kontrabandinių krovinių gabenimo prevencija;
krovinių judėjimo ir stovėjimo laike informacija;
pavojingų ar didelės vertės krovinių stebėjimas.

Kartais pasitaiko situacijų, kuomet konteineriai naudojami nelegalių prekių gabenimui arba prekės iškraunamos be krovinio savininko žinios. Siekiant išvengti tokių situacijų, siūloma krovinių gabenimo procesą stebėti GPS krovinio sekimo sistemos pagalba. Siekiant užtikrinti galimybę tinkamai ir savalaikiai reaguoti į nepageidaujamus krovinių atidarymus, pastarieji yra aprūpinti įranga, kurią sudaro GPS imtuvas su GSM/GPRS arba palydovinio ryšio duomenų perdavimo įrenginiu. Konteinerio arba vagono viduje montuojami ir papildomi durų atidarymo davikliai.

Krovinių monitoringas

Nurodytais laiko intervalais GPS imtuvas tikrina krovinio buvimo vietos koordinates ir GSM/GPRS arba palydovinio ryšio pagalba informaciją siunčia į pagrindinį serverį. Kompiuterio, turinčio prieigą prie internetinio ryšio, pagalba vartotojas prisijungia prie grafinės vartotojo sąsajos ir stebi krovinio judėjimą bei durų būseną, t.y. ar jos buvo atidarytos krovinio gabenimo metu, ar ne. Durų atidarymo atveju į nurodytą vartotojo mobilųjį telefoną ir/arba nurodytą el. paštą išsiunčiamas įspėjimas su informacija apie įvykio laiką, koordinates ir krovinio numerį (ar kitą krovinį identifikuojantį numerį).

Daugiau informacijos apie krovinių stebėjimo sistemą suteiks:
Donatas Limantas – donatas.limantas@inta.lt; +370 5 212 2080