Uždaroji akcinė bendrovė INTA oficialiai užregistruota penktąją Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – 1990 m. kovo 16-ąją. UAB „INTA“ – viena iš pimųjų asmeninių kompiuterių, kopijavimo ir ryšių įrangos tiekėjų, dirbančių nepriklausomos Lietuvos rinkoje.

Pagrindinės UAB „INTA“ veiklos kryptys – aukštųjų technologijų projektų, tokių kaip radiacinės saugos, rentgeno patikros, krovinių sekimo, apsaugos bei kontrolės, diegimas ir priežiūra. Taip pat yra teikiamos rentgeno kontrolės sistemų radiografinių vaizdų analizės ir pavojingų objektų atpažinimo mokymų paslaugos.

Įmonėje įdiegta vadybos sistema, atitinkanti tarptautinio kokybės vadybos ISO 9001:2015 standarto reikalavimus. UAB „INTA“ vadybos sistemą audituoja tarptautinė sertifikavimo įstaiga „Bureau Veritas Quality International“.

Įmonės klientai: Lietuvos valstybinės organizacijos ir privačios įmonės.

Istorija

1990 m. pradėjusi dirbti su kompiuteriais ir kompiuterinėmis sistemomis, jau 1992 m. UAB „INTA“ vedė derybas su JAV kompanija Motorola – viena pirmaujančių pasaulyje elektroninės įrangos, sistemų ir komponentų gamintojų – dėl įgaliotojo atstovo statuso. 1993 m. buvo pasirašytos dvi sutartys: viena dėl įgalioto atstovo statuso mobiliai atžeminei radijo ryšio ir kita – radijo ieškos įrangai platinti. 1994 m. Motorolos mobilaus antžeminio radijo ryšio produktų padaliniui suskilus į radijo ryšio produktų ir radijo ryšio sistemų grupes, UAB „INTA“ jau buvo pasirašiusi atstovavimo sutartis su abiem grupėmis.

1995 m. du konkuruojantys operatoriai – Omnitel ir Bitė – pradėjo teikti bevielio korinio ryšio (GSM standarto) infrastruktūros paslaugas Lietuvoje. UAB „INTA“ tapo oficialiu Omnitel atstovu iki 2004 m. ir turėdama apie 60 prekybos taškų, tapo lanksčiausiai teikusiu Omnitel GSM paslaugas atstovu Lietuvoje.

Nuo 1996 m. UAB „INTA“ užsiima branduolinių ginklų neplatinimo ir apsaugos veikla Lietuvoje. Tuo metu pagal sutartį su „Sandia National Laboratories“ UAB „INTA“ tiekė radijo ryšio įrangą Ignalinos atominei elektrinei, atliko kai kurias kitas branduolinių medžiagų apsaugos, kontrolės ir apskaitos funkcijas. UAB „INTA“ taip pat buvo daugelio tarptautinių projektų dalyvė, tarp kurių – 1996-1997 m. Ignalinos atominės elektrinės modernizavimo projektas, kurį inicijavo „Sandia National Laboratories“, o finansavo Švedijos Vyriausybė.

2002-2003 m. UAB „INTA“ ėmė dalyvauti kitoje svarbioje branduolinių ginklų neplatinimo veikloje. Tam tikslui buvo pasirašytos dvi sutartys su JAV kompanijomis –MELE Associates bei Canberra Aquila Inc. UAB „INTA“ vadovavo tokiems svarbiems darbams, kaip be priežiūros paliktų radioaktyvių medžiagų, galinčių skleisti radiaciją (radioaktyviųjų medžiagų atliekos), paieškos ir utilizavimo darbuose.

Nuo įmonės įkūrimo pradžios iki 2008 m. UAB „INTA“ teikė biuro technikos pardavimo bei techninės priežiūros paslaugas. UAB „INTA“ buvo Triump-Adler įgaliotasis atstovas Lietuvoje. Biuro technikos specialistai aptarnavo ne tik Triumph-Adler gamintojo įrangą, bet ir Canon, Ricoh, Toshiba, Utax, Kyocera, Minolta kopijuoklius, spausdintuvus bei faksimilinius aparatus.

Nuo 2006 m. UAB „INTA“ atstovauja kompaniją NUCTECH. Tai jonizuojančios spinduliuotės įrangos gamintoja, viena iš šios srities lyderių pasaulyje.

Tais pačiais 2006 m. UAB “INTA” tapo kompanijos Hi-G-Tek atstovu, kurios priežiūros ir stebėjimo sprendimas apima unikalias elektronines plombas, tapatybės nustatymo žymes, užraktus, duomenų skaitytuvus, jutiklius, valdymo programinę įrangą ir duomenų surinkimo komponentus.

UAB „Inta“, bendradarbiaudama su kompanija „Landauer“, 2010 m. Vilniuje įkūrė pirmąją Baltijos šalyse Individualios dozimetrijos laboratoriją, kurioje naudojama OSL (Optiškai stimuliuojamos liuminescencijos) technologija.