Individualios dozimetrijos laboratorija

UAB „Inta“, bendradarbiaudama su kompanija „Landauer“, 2010 m. Vilniuje įkūrė pirmąją Baltijos šalyse Individualios dozimetrijos laboratoriją, kurioje naudojama OSL (Optiškai stimuliuojamos liuminescencijos) technologija. UAB „Inta“ Individualios dozimetrijos laboratorijai 2011 m. kovo 29 d. Lietuvos Nacionalinis akreditacijos biuras išdavė akreditacijos pažymėjimą Nr. LA.01.112. Laboratorija akredituota atlikti individualiuose dozimetruose sukauptų dozių (individualios dozės ekvivalentas Hp(10) ir Hp(0,07)) matavimus optiškai stimuliuojamos liuminescencinės dozimetrijos metodu. Laboratorijoje naudojama JAV kompanijos „Landauer“ InLight dozimetrijos sistema. Laboratorijoje įrengtas vienas mobilus ir vienas automatinis skaitytuvas. OSL dozimetrai yra jautrūs gama ir rentgeno spinduliuotei, bei beta dalelėms. Išmatuojamos sukauptos dozės ribos nuo 0,05 mSv iki 10 Sv.

Naudojant pažangesnę OSL technologiją, laboratorija savo klientams gali pasiūlyti ne tik kokybiškesnę, bet ir mažiau išlaidų reikalaujančią paslaugą. Medicinos įstaigas, odontologijos kabinetus, laboratorijas ir kitas pramonės įmones, kurioms reikia atlikti darbuotojų individualios apšvitos matavimus, maloniai prašome kreiptis į UAB “Inta“ Individualios dozimetrijos laboratoriją.

2020 m. lakpričio 11 d. UAB “Inta“ Individualios dozimetrijos laboratorija buvo akredituota pagal LST EN ISO/IEC 17025:2018 standarto reikalavimus ir yra akredituota atlikti individualiuose dozimetruose sukauptos dozės matavimus. Pirmąjį akreditacijos pažymėjimą Lietuvos Nacionalinis akreditacijos biuras UAB “Inta“ Individualios dozimetrijos laboratorijai išdavė 2011 m. kovo 29 d.

Lietuvos Nacionalinio akreditacijos biuro išduotas akreditacijos pažymėjimas:

http://db.nab.lt/ais/accreditation/

Daugiau www.dozimetrija.lt